Vláda schválila státní rozpočet na příští rok se schodkem šedesát miliard korun. Příjmy do státní pokladny překonávají očekávání a kabinet se pro volební rok rozhodl celoplošně navýšit platy státních zaměstnanců a starobní důchody. Podle opozice jsou ministři před volbami příliš rozhazovační, schodek má podle ní být výrazně nižší.

Navýšení platů se pohybuje v rozmezí pět až deset procent. Přidáno dostanou učitelé, policisté, úředníci a lékaři či sestry. O tři sta korun si polepší i senioři. Téměř dva a půl milionu důchodců a 650 tisíc státních zaměstnanců tak půjde příští rok ke sněmovním volbám s vědomím, že už tři čtvrtě roku mají od vlády vylepšené příjmy. Příští měsíc jsou navíc krajské a senátní volby.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.