Výrobce rostlinných olejů Fabio Produkt se stal Vodafone Firmou roku 2016 v Královéhradeckém kraji. Ilustrátorka a autorka stolních her Lucie Ernestová pak zabodovala v kategorii Česká spořitelna Živnostník roku.

Ernestová se snaží přitáhnout rodiny ke společnému stolu. Vymýšlí hry pro děti a dospělé a ilustruje barevné inspirační karty, které mají přimět lidi mluvit spolu. A to i o nepříjemných pocitech. "Otevírají důležitá životní témata, jako jsou strach, láska, pomíjivost. Když se na ně podíváte, stávají se odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory," říká Ernestová, která v Hradci Králové začala podnikat před 16 lety. Dnes je autorkou pěti herních sad a autorská práva na prodej jejích her do celého světa získalo nakladatelství Rebo. To je už prodává například v Nizozemsku nebo Estonsku. Do ciziny by mohly mířit i inspirační karty zobrazující různé emoce. O prodeji práv k nim živnostnice jedná s dalšími zahraničními nakladatelstvími.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.