Spory kolem balíku ruských protiteroristických zákonů, umožňujících sledovat internetový provoz, pokračují. Poté co se mobilní operátoři a provozovatelé smířili s tím, že budou muset skladovat půl roku veškerá data, všechno může být jinak. Podle informací deníku Kommersant nyní tajná služba FSB vymýšlí, jak by mohla provoz sledovat v režimu on-line. K tomu by ale musela překonat šifrování.

"Skladovat exabyty zašifrovaného provozu nedává smysl, protože v tom nic nenajdeš. FSB nyní chce dešifrovat provoz okamžitě a analyzovat ho podle klíčových slov. Ministerstva spojů a průmyslu trvají na tom, že by se to mělo týkat jen lidí, u kterých o to požádají silové složky," řekl Kommersantu zdroj v prezidentské kanceláři.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.