"Tati, proč to tady tak smrdí? zeptal se malý Tomáš svého otce, když šli po Zlíně," představuje Pavel Fiala studentům Karlínské obchodní akademie v Praze osobnost podnikatele Tomáše Bati. "Uvědomoval si, že není člověkem v krabici, ale že je spjatý se svým okolím," vysvětluje kolegyně Taťána Šárovcová (na fotce). Oba se v úvodní hodině aplikované ekonomie skvěle doplňují. Ona, učitelka ekonomických předmětů, mluví o zisku, marketingu nebo vizi. On, učitel humanitních předmětů, na ni naváže přiblížením společenského a historického pozadí příběhu. Téměř třicítku studentů jejich poutavý výklad očividně baví.

Škola, v níž Šárovcová s Fialou působí, se do svých učebních plánů snaží zahrnout témata odpovědnosti, trvalé udržitelnosti nebo ekologie. "Ovšem ne tak, že se vytvoří jeden předmět. Touhle cestou jít nechceme. Zvolili jsme těžší přístup − dostat odpovědnost do jednotlivých předmětů," vysvětluje mladá kantorka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.