Užitkové vozy největší dostupné kategorie, kterou lze ještě řídit s "papíry" na běžný automobil, nabízí desítky výrobců. Řada dodávek je v podstatě stejná, jde například o modely Fiat Ducato, Citroën Jumper a Peugeot Boxer, které mají totožný technický základ, velmi podobný design i nabídku výbavy. V posledních letech se objevily také nové modely u automobilek, které dosud na českém trhu žádné užitkové vozy neprodávaly. Řeč je například o korejské Hyundai.

Hlavním faktorem, který ovlivňuje výběr dodávky, je její nejčastější využití. Firma musí zvážit, jak chce vůz zatěžovat a čím. Většina výrobců tak nabízí základní užitkovou verzi typu "van", což je vůz s jednoduchou kabinou pro posádku (dvě místa standardní a obvykle jedno nouzové uprostřed) a nákladový prostor. Pak záleží na výběru rozvoru náprav, který se obvykle nabízí ve dvou až třech délkách. K němu se navíc přidávají dvě až tři výšky střechy a může přibýt i delší zadní převis. Díky tomu může automobilka nabízet dohromady mnoho různých kombinací.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.