Autopůjčovny nemají v Česku jednoduchý život. Podle Jiřího Katolického, ředitele české pobočky mezinárodního řetězce Hertz, se byznys autopůjčoven nejlépe rozvíjí ve velkých státech, kde je velká frekvence vnitrostátních letů. "Ve sféře firemních zákazníků, obchodníků, se nejvíce aut půjčuje na letištích. Autem je výhodné cestovat do vzdálenosti 200 až 300 kilometrů, na delší cesty je rychlejší i bezpečnější letecká doprava kombinovaná třeba s půjčením auta. Proto v zemích jako Německo, Francie nebo Spojené státy je infrastruktura půjčoven rozvinutější. U nás vnitrostátní letecká přeprava téměř nefunguje," vysvětluje Jiří Katolický.

Firemní automobily

Kdo si tedy u nás půjčuje auto v půjčovně?

Většinu našich klientů tvoří mezinárodní cestující. Z pohledu globálního řetězce půjčoven je Česko trpaslík, tvoří jen nepatrný zlomeček obratu. Třicet dnů v celém Česku je zhruba jako jeden den ve Frankfurtu na letišti. A 30 dnů ve Frankfurtu na letišti je jako jeden den v Miami na letišti. Takže obrat, který v Miami mají za den, dosáhnou všechny půjčovny v Česku skoro za tři roky. Je to velmi zjednodušené přirovnání, ale dává dobrou představu o velikosti byznysu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.