1. Trend − Přechod na dlouhodobý operativní leasing

Ještě před dvěma lety zažívaly krátkodobé operativní leasingy boom. Firemní auta se provozovala rok, někdy dokonce jen půl roku, a pak se zase měnila za nová. Stávalo se pak, že některým společnostem se podařilo díky zajímavým nákupním podmínkám snížit tzv. amortizaci (rozdíl mezi vstupní a zůstatkovou cenou vozidla) na minimum. Snížení nákladů na autopark bylo natolik zajímavé, že firmy tuto variantu volily i přes zvýšenou administrativu. Situace na trhu se však mění.

"Na relativně malém českém trhu se objevilo velké množství ročních vozidel, což mimo jiné negativně ovlivnilo jejich cenu. To se velmi rychle promítlo také do zůstatkových hodnot, které ovlivňují výši splátky. Kvůli velkému zájmu o krátkodobé operativní leasingy se trh s ročními auty přesytil. Proto jejich cena začala klesat a operativní leasing na krátkou dobu se tak už přestává vyplácet. Firmy, které využívaly krátké doby leasingu, se tak zcela nebo částečně opět vrací k dlouhodobějším operativním leasingům, obvykle na tři až čtyři roky. Krátkodobé leasingy pak využívají u té části vozového parku, kde se to stále vyplácí," říká Jan Jandečka ze společnosti Fleet Consulting Group.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.