Firmou roku Královéhradeckého kraje se stal výrobce rostlinných olejů Fabio produkt, jehož historie sahá až do 19. století. V kategorii Živnostník roku zabodovala ilustrátorka a autorka stolních her Lucie Ernestová. Nejvíc zodpovědnou firmou kraje byla vyhlášena společnost T-MAPY, zabývající se geoinformačními technologiemi. Výherci pokračují do celostátního finále, které se uskuteční koncem roku v Praze.

Živnostnice roku Lucie Ernestová se snaží přitáhnout rodiny ke společnému stolu. Vymýšlí stolní hry pro děti a dospělé a ilustruje barevné inspirační karty, které mají přimět lidi spolu mluvit. A to i o nepříjemných pocitech. "Otevírají důležitá životní témata, jako jsou strach, láska, pomíjivost. Když se na ně podíváte, stávají se odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory," říká Ernestová.

vítězové v královéhradeckém kraji

Vodafone Firma roku 2016 Královéhradeckého kraje:

1. Fabio Produkt spol. s r.o. - výroba rostlinných olejů, velkoobchod pro pekaře a obchodování se zemědělskými komoditami (Holín)

2. Penda s.r.o. - provozovatel obchodu TisknuLevne.cz (Jičín)

3. Dyntar, s.r.o. - výroba zařízení pro wellness (Vitiněves)

 

Česká spořitelna Živnostník roku 2016 Královéhradeckého kraje:

1. Lucie Ernestová - grafické studio - tvorba her a dárků pro každou příležitost (Hradec Králové)

2. Barbora Jahodová - grafické a kresličské práce (Potštejn)

3. Dita Hofrichterová - výroba tuhých přírodních mýdel, šamponů a kosmetiky (Hradec Králové)

 

Vodafone Odpovědná firma roku 2016 Královéhradeckého kraje:

T-MAPY spol. s r.o. - návrhy a vytváření řešení v oblasti informačních a geoinformačních technologií (Hradec Králové)

Karty původně malovala pro děti od pěti do patnácti let. Dnes je používají i učitelky ve školkách, psychoterapeuti či firemní koučové. Lucie Ernestová svým nápadem i netradiční živností zaujala porotu a získala první místo v regionálním kole celostátní soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016 v Královéhradeckém kraji.

Lucie Ernestová začala podnikat před 16 lety. Tehdy společně s manželem založili malé grafické studio. Jejich návrhy začalo vyhledávat stále více klientů. Ilustrátorku to však táhlo k vlastní tvorbě, navíc ji inspirovaly vlastní děti a potřeby uspěchané matky. Začala proto navrhovat hry pro děti i dospělé. Postupem času, jak potomci dorůstali, začala tvořit další hry.

Dnes je autorkou pěti herních sad. Autorská práva na prodej stolních her do celého světa získalo nakladatelství Rebo. To je prodává už například v Nizozemsku nebo Estonsku. Do ciziny by mohly mířit i inspirační karty zobrazující různé emoce. O prodeji práv na ně živnostnice jedná s dalšími zahraničními nakladatelstvími.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru