Tomáš Nezbeda věděl, že se něco chystá, události ho ale stejně překvapily. Koncem května mu zničehonic přišla stručná výzva, ať do tří dnů zaplatí miliardu. Krátce poté se z televize dozvěděl, že jeho kamenolom může za tři roky starý sesuv půdy na "teplické" dálnici. Kvůli němu se nová trasa z Prahy do Německa otevře až letos v prosinci.

Přímo na místě závalu, který v roce 2013 po mohutných deštích posunul těleso rozestavěné dálnice o 40 metrů a poškodil železniční trať, označil kamenolom za původce havárie ministr dopravy Dan Ťok (ANO). S tím, že stát bude žádat odškodnění. "Žaloba vychází ze znaleckého posudku, podle kterého je lom hlavní příčinou sesuvu. Nám nezbývá nic jiného než se domáhat náhrady škody," prohlásil ministr, když si obhlédl situaci u vesnice Dobkovičky na Litoměřicku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.