U soudů leží jako časovaná bomba desítky žalob stavebních firem na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Společnosti žalují státní podnik o miliardy korun, které jim podle nich dluží za neuhrazené práce nebo jako penále za to, že zaplatil pozdě.

Přehled staveb, kdy se firmy se správci dálnic soudí o nezaplacené práce či penále, získaly HN od ŘSD až po opakované žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Z dodaného přehledu vyplývá, že jen v případě 12 největších žalob jde o sumu přesahující tři miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Žalobám stavebních firem za více než tři miliardy korun čelí Ředitelství silnic a dálnic.
  • A to kvůli nezaplaceným fakturám za tuzemské silnice či za to, že je správci dálnic platí se zpožděním.
  • A počátkem září jim dal soud v prvním případě za pravdu. ŘSD musí jako penále za pozdě zaplacené faktury při stavbě úseku D 47 z Bohumína k hranicím s Polskem zaplatit Eurovii 34 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.