Pokud dnes živnostník zapomene zaplatit měsíční zálohu na důchodové či nemocenské pojištění, čekají ho okamžité potíže. Ihned mu zanikne nárok na nemocenskou a naopak začne naskakovat penále. Tato přísná pravidla ale hodlá vláda trochu zjemnit: samotným živnostníkům to má ulevit a do státního rozpočtu přinést peníze navíc.

Návrh ministerstva práce a sociálních věcí počítá s odpuštěním penále, pokud podnikatel zaplatí hned v dalším měsíci. A zapomnětlivci se už nebudou muset obávat, že vypadnou ze systému nemocenského pojištění. Novinka, kterou ve středu projedná vláda, by měla začít fungovat nejpozději od poloviny roku 2018.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.