Pokud dnes živnostník zapomene zaplatit měsíční zálohu na důchodové či nemocenské pojištění, čekají ho okamžité potíže. Ihned mu zanikne nárok na nemocenskou a naopak začne naskakovat penále. Tato přísná pravidla ale hodlá vláda trochu zjemnit: samotným živnostníkům to má ulevit a do státního rozpočtu přinést peníze navíc.

Návrh ministerstva práce a sociálních věcí počítá s odpuštěním penále, pokud podnikatel zaplatí hned v dalším měsíci. A zapomnětlivci se už nebudou muset obávat, že vypadnou ze systému nemocenského pojištění. Novinka, kterou ve středu projedná vláda, by měla začít fungovat nejpozději od poloviny roku 2018.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.