Když cestovala Kateřina Kubánková po Německu stopem, narazila na řidiče, který jí vyprávěl o mizejících ovocných stromech. Organizace Mundraub, která se stará o jejich ochranu, ji zaujala natolik, že se podobný spolek rozhodla založit i v Česku. Podporu pro aktivity, které odstartovaly webovými stránkami s interaktivní mapou opuštěných sadů, stromů a keřů, teď hledá u miliardáře Karla Janečka.

Spolek s názvem Na ovoce známého investora zaujal a dostal se mezi deset projektů zaměřených na sociální podnikání, které se Nadace Karla Janečka rozhodla podpořit. Slouží jí k tomu program #třidvajedna, určený na podporu byznysu, jenž přináší užitek lidem nebo přírodě a zisk nemá na prvním místě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Akcelerátor #třidvajedna Nadace Karla Janečka hledá projekty takzvaných sociálních inovací.
  • Jde o aktivity zaměřené především na vzdělávání, aktivní občanskou společnost ale i další druhy sociálního podnikání.
  • Jedním z projektů už v pokročilejší fázi rozvoje je záchrana ovocných stromů a podpora ovocnářství v Česku Na ovoce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru