Nutno přiznat, že jde o velký krok. Alespoň pro živnostníky, kteří se kdysi dočkali přízviska parazité a kteří, jak "všichni vědí", neplatí daně, jsou příčinou rozpočtového schodku a vůbec podstatou všeho, co tíží stát. Jisté zjednodušení a rozvolnění při platbě sociálního pojištění, které navrhuje vláda, možná není zrovna objevem Ameriky, ale díky za něj. Protože každá změna, která nevede k další restrikci, je vítaná.

Osoby samostatně výdělečně činné alias živnostníci jsou dlouhodobě v nelibosti. Často vcelku oprávněně − mnoho z nás se setkalo s řemeslníkem, tedy živnostníkem, a často jde o zkušenosti, na které bychom rádi zapomněli. To samé platí i pro státní rozpočet.

Pokud je někde viditelné, že se vybírá na daních stále méně, je to právě u těch nejmenších podnikatelů, kteří často lavírují mezi snahou získat od státu co nejvíc a současně zaplatit co nejméně.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru