Teprve před pěti měsíci nastoupila do čela ústřední ruské volební komise dlouholetá lidskoprávní aktivistka Ella Pamfilovová.

Dostala za úkol zajistit, aby volby do dolní komory parlamentu, Státní dumy, proběhly svobodně a bez podvodů. To nebylo snadné, během předchozích voleb v roce 2011 se objevila řada podvodů, po kterých následovaly masové protesty.

O novém složení dolní komory rozhodovalo o víkendu přes 110 milionů voličů. Rozlehlá země je rozdělená do 11 časových pásem, zatímco se tedy v evropských oblastech chodilo k urnám, na východě už bylo hotovo. Poloostrov Kamčatka tak například hlásil nízkou volební účast 34 procent.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.