Poslechnout si komentáře ministra financí a vicepremiéra vlády Andreje Babiše (ANO) k zavádění elektronické evidence tržeb přijelo do kongresové haly na brněnském výstavišti kolem tisícovky lidí. Během konference, která se právě blížícího se spuštění EET týkala, se Babiš ocitl v obležení podnikatelů a jejich dotazů.

HN: Na co se vás podnikatelé v souvislosti s EET nejvíce ptají?

Hlavně na poplatky spojené s elektronickou evidencí tržeb. Říkám jim, že my jako stát po nich žádné poplatky nechceme, platit budou dodavatelům softwaru. Ale mezi vystavovateli jsem si například všiml jedné softwarové firmy, která nabízí program za dva tisíce korun pro obchody a za tři tisíce korun pro restaurace, vše jednorázově, bez dalších poplatků. Vystavují tady i firmy, které nabízejí kompletní systémy včetně softwaru, a jiní zase pouze nájem, aby si mohl podnikatel pronajmout pokladnu třeba jenom na pět měsíců v roce a pak se přestěhovat k moři. Jen to vrátí a nemusí nic platit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poslechnout si komentáře ministra financí a vicepremiéra vlády Andreje Babiše (ANO) k zavádění elektronické evidence tržeb přijelo do kongresové haly na brněnském výstavišti kolem tisícovky lidí.
  • Během konference, která se právě blížícího se spuštění EET týkala, se Babiš ocitl v obležení podnikatelů a jejich dotazů.
  • Podnikatelé se ptali hlavně na poplatky spojené s elektronickou evidencí tržeb. "Říkám jim, že my jako stát po nich žádné poplatky nechceme, platit budou dodavatelům softwaru," řekl Babiš v rozhovoru pro HN.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.