Na pozadí konference zemí G20 došlo letos k druhé koordinované akci s cílem stabilizovat cenu ropy. Připomeňme jen, že první intervence proběhla v polovině února letošního roku, kdy se cena ropy pohybovala kolem úrovně 30 dolarů za barel, a minimálně tak částečně přispěla k více než 50procentnímu růstu v následujících šesti měsících.
Druhá akce, respektive reakce ceny ropy na samotné prohlášení ropných ministrů zemí Ruska a Saúdské Arábie, měla velice podobný průběh. Bezprostřední silný růst (cca o šest procent) ceny ropy a její následný návrat k počátečním úrovním 47 dolarů za barel, kolem kterých se cena ropy od té doby stabilizovala, zdánlivě snižují důvěryhodnost prohlášení. Nicméně pro investory jde o poměrně jasný signál, kde si hlavní producenti myslí, že by cena ropy měla být.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru