Stovkám státních úředníků hrozí, že v polovině příštího roku přijdou o místo, protože nemají dostatečné vzdělání.

Jde zpravidla o starší lidi, kteří na úřadech pracují desítky let na nejnižších pozicích, služební zákon od nich ale od poloviny příštího roku bude požadovat aspoň maturitu.

Například šéfovi Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního Karlu Večeřemu se nelíbí, že kvůli tomu bude muset propustit 60 zaměstnanců, se kterými je po léta spokojený − většinou pracují v podatelnách. "Nebudeme zřejmě schopni tato místa s velmi nízkými platy obsadit, ale přísný výklad zákona nám neumožňuje si tyto lidi nechat až do jejich odchodu do penze," stěžuje si Večeře. Ještě hůř je na tom Česká správa sociálního zabezpečení, která by podle mluvčí Jany Buraňové mohla přijít naráz až o 252 úředníků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.