Proč si myslíte, že bude LNG hojně využíváno i v České republice?

Předně proto, že v Evropě se registrují už každý rok stovky těžkých tahačů na LNG, a není žádný důvod, proč bychom měli být výjimkou. Navíc dálková nákladní doprava se šíří napříč Evropou a ČR leží ve středu Evropy, žádné nákladní vozidlo ji nebude objíždět, právě naopak, velká část kamionové dopravy již dnes proudí přes naše území. Vznikl i projekt tzv. Modrých koridorů neboli síť LNG stanic pro těžká vozidla, které na sebe navazují. Druhým důvodem je, že takto to dnes již funguje v zemích, jako je Čína, USA, Austrálie atd., v Evropě ve Skandinávii, Španělsku, zemích Beneluxu, Velké Británii nebo Turecku. Zkrátka Česká republika má k úspěšnému využití LNG výrazné předpoklady, protože leží ve středu Evropy a projíždí přes její území velká část dopravy přepravních firem. Navíc v České republice má sídlo jeden z nejvýznamnějších evropských dodavatelů LNG technologie a tím je společnost Chart Ferox Děčín.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Celosvětové zásoby zemního plynu jsou výrazně větší než zásoby ropy a zkapalněný zemní plyn (LNG) jako palivo má dosáhnout do roku 2035 významného podílu v silniční dopravě.
  • O budoucnosti tohoto paliva v České republice jsme hovořili s místopředsedou rady Českého plynárenského svazu Jiřím Šimkem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.