Jednou to přijít muselo. Situace, kdy kvůli chybějícímu obchvatu jezdí těžké kamiony obytnou čtvrtí, dohnala část Pražanů k blokádě. Pražský obchvat je nekonečná story: ještě počátkem devadesátých let Praha plánovala, že celý Pražský okruh o délce 83 kilometrů bude dokončen kolem roku 2010.

Nyní ho stojí necelá polovina − jen 39 kilometrů. Praha se vymlouvá na ministerstva, ta se vymlouvají na Evropskou unii a tak dokola. Nyní pražská primátorka Adriana Krnáčová po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou tvrdí, že se může začít stavět v roce 2018. Řeklo by se: "Hurá, konečně!" Jenže to bychom si na pražském obchvatu nesměli opakovaně ověřovat platnost rčení "Sliby se slibujou blázni se radujou". Uvidíme, kolik blokád bude ještě potřeba, aby všichni zúčastnění vzali sliby opravdu vážně.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru