Alternativní investice mohou být dobrým doplňkem portfolia. Jedná se o "hmatatelná" aktiva, jako jsou nemovitosti, zemědělská půda nebo projekty na výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Výhodou je, že jsou méně závislé na dění na finančních trzích. Jejich výnos se pohybuje nezávisle, někdy i přímo opačně než klasické nástroje.

Portfolio, které tyto investice obsahuje, by mělo být odolnější vůči vývoji světové ekonomiky a výsledky v dlouhém období stabilnější. Mají samozřejmě i svá rizika, a proto by jejich podíl na portfoliu neměl přesáhnout 10 až 20 procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Alternativní investice mohou být dobrým doplňkem portfolia.
  • Jejich výhodou je menší závislost na dění na finančních trzích.
  • Díky nim by portfolio mělo být odolnější vůči vývoji světové ekonomiky a výsledky v dlouhém období stabilnější.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru