Programové období Evropské unie 2014 až 2020 je v současné době již v plném proudu. Velká pozornost je a bude již tradičně věnována míře (ne)čerpání jednotlivých operačních programů financovaných z ESIF, což je nové souhrnné označení pro všechny Evropské strukturální a investiční fondy. Je však otázkou, jestli je to ta správná a hlavní optika nahlížení na úspěšnost strukturálních fondů EU v Česku.

Pokud se v médiích píše o strukturálních fondech, jedná se většinou o zprávy týkající se rizika nevyčerpání miliardových částek v tom či onom programu nebo v ještě horším případě jde o korupční kauzy či nesmyslné projekty. Zvláště předchozí programové období 2007 až 2013 tím bylo příznačné a řada projektů byla i "adekvátně" medializovaná, například betonové květináče na pražském Smíchově či podpora zvedacího mostu na Labi, který se nezvedá a s ohledem na intenzitu lodní dopravy se nebude muset zvedat minimálně příštích 20 let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Programové období EU 2014 až 2020 je v současné době již v plném proudu.
  • Velká pozornost je a bude již tradičně věnována míře (ne)čerpání jednotlivých operačních programů financovaných z Evropských strukturálních a investičních fondů.
  • Je však otázkou, jestli je to ta správná a hlavní optika nahlížení na úspěšnost strukturálních fondů EU v Česku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru