Obří obrazovku nedaleko hlavního vchodu do vídeňské zoologické zahrady nelze přehlédnout. Návštěvníci se na plácku před ní zastavují a mhouří oči proti slunci. Sledují záběry kamery z doupěte schovaného jen pár metrů odtud, uvnitř pandí expozice. Samice vzácného medvěda si v těsné místnosti vystlané bambusovými listy vine k hrudi dvě drobná medvíďata, zahřívá je mohutnými tlapami nebo je krmí. Na svět je přivedla teprve před měsícem.

Jelikož jsou takové přírůstky velkou vzácností a asi čtyřicet procent mláďat se podle statistik nedožije jednoho roku života, s pandí rodinou se teď ve Vídni zachází ještě obezřetněji než obvykle. "Doupě je schované před zraky veřejnosti, nechodí tam ani ošetřovatelé. V žádném případě nechceme mláďata rušit. Vše sledujeme čtyřiadvacet hodin denně kamerou, střídáme se po směnách," popisuje Eveline Dunglová, šéfka týmu, který ve vídeňské zoo na chov pand dohlíží.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.