Když se Zdeněk Hartl nedávno díval na filmovou klasiku Sissi s Romy Schneiderovou v roli rakouské císařovny, připadal si jako u sebe v krejčovství. Esterházy, Radecký, Habsburg… slavná jména evropské historie se objevila nejen na plátně, ale i v knihách s mírami Hartlových zákazníků.

"Je to občas taková hodina dějepisu. Chodí ke mně lidé se jmény, o nichž by si člověk myslel, že už neexistují," říká v nadsázce krejčí, ke kterému chodí nejen špičky evropské aristokracie, ale i byznysu. Šil pro prezidenta Václava Havla, Českou filharmonii i Arnolda Schwarzeneggera. Ze svého pražského salonu v Dejvicích dvakrát týdně vyjíždí za zákazníky i do Vídně.

Krejčovině se věnuje již čtyřicet let a jeho dílna zaměstnává jedenáct lidí, což je úctyhodný počet nejen na pražské, ale i na rakouské poměry. "Když jsem byl malý, bylo krejčovství v každé ulici. Bydleli jsme na Letné, a než jsem vyšel nahoru na kopec, potkal jsem jich po cestě pět. Díval jsem se skrze sklo na zákazníky na zkouškách a ty rozešité obleky se všemi značkami mě fascinovaly."

Po vyučení následoval salon Diplomat na Národní třídě a pak vlastní salon, kde se potkáváme a povídáme. Pan Hartl u toho stíhá vyřizovat dotazy ze své dílny i z Vídně, zdravit kolemjdoucí známé tváře a stříhat materiál na podšívku saka.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.