Když trochu přimhouříte oči, mohli byste si ho splést s Mirkem Dušínem. Jen by místo šortek a trička musel mít oblek a kravatu. Pavel Králíček je sen všech babiček, které vám v mládí dávaly za příklad toho sousedovic kluka, který tak pěkně zdraví a vždycky má čistý kapesník.

Slušné chování a obdiv k Foglarovým hrdinům se promítá i do jeho podnikání − jeho před pěti lety založený blog o módě se jmenuje Opravdový gentleman, jeho e-shop s pánskými doplňky zase Gentleman Store. Kdyby náhodou někdo pochyboval, tak košile značky John & Paul, již založil se svým kamarádem Janem Moravčíkem, nesou jména jako Křižík, Masaryk, Fajtl nebo Beneš. Jako by si tenhle student ekonomie malinko spletl století.

O módu se začal zajímat před pěti lety, kdy mu podle jeho slov "přeskočilo" a začal se oblékat jinak než jeho vrstevníci. "Většinou se chlapi snaží oblékat dobře kvůli ženám, ale to moje pojetí toho, co to znamená vypadat dobře, ženy vlastně odpuzuje. Myslí si, že jsem pojišťovák," povzdychne si v trendy kavárně, kde se svým vyladěným outfitem nepůsobí nijak nápadně, ale při pohledu na stejně staré kluky za oknem už je rozdíl více než patrný.

Pavel je totiž vyznavačem "nudného stylu" (jeho slova). Sáčko, košile, kravata, džíny ani náhodou, tenisky jen na běhání. "Reálně to vypadá tak, že se oblékám podle toho, která košile je zrovna vyžehlená. Nad outfity vlastně moc nepřemýšlím." Chvilku váhám, jestli mu to věřit. Ale Mirkové Dušínové přece nelžou.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.