Asie je na ekonomickém vzestupu a její význam vzhledem k rychlému hospodářskému růstu Číny, Indie či zemí ASEAN v příštích letech a desetiletích prudce poroste. Kontinent nabízí obrovský potenciál díky velkému trhu, mladé a levné pracovní síle a pokračující urbanizaci. Investoři by tedy určitě neměli asijské trhy opomíjet. "Příležitosti lze hledat jak na vyspělých trzích, jako je Japonsko, tak na rychle rostoucích a rozvíjejících se trzích, kterých je v Asii mnoho," říká analytik Komerční banky Josef Němý.

Opatrnější je hlavní ekonom společnosti Chytrý Honza František Bostl. "Asie je rychle rostoucí trh, který je stoprocentně zajímavý. Jsou zde však úskalí, která dělají z Asie místo pouze pro profesionální a zkušené investory. Jedná se o trh nám cizí s nesčetnými rozdíly kulturními, politickými i ekonomickými," upozorňuje Bostl. "K tradičním rizikům vyšší volatility se přidávají rizika měnová, likviditní či regulatorní," doplňuje investiční analytik ČSOB Asset Management Miroslav Adamkovič.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru