Pro větší počet ekologických vozů na českých silnicích stát dlouho nedělal téměř nic. Teď ale přichází hned s několika projekty najednou a může zásadně proměnit silnice i český trh.

Podle návrhu, který má v pondělí projednat vláda, by měly být zavedeny dotace na nákup ekologičtějších vozů pro státní organizace, úřady a obce. Zároveň se připravuje podpora šrotování starých vozidel. Stát chce také na běžná vozidla zavést ekologickou daň a naopak dotacemi podporovat ta "zelená". Ani to ale není vše. Chystají se zóny, do kterých starší vozy nebudou smět. Cílem je podpořit prodej nových a k životnímu prostředí ohleduplnějších vozidel a naopak do šrotu posílat starší auta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.