Když se designér Vojtěch Kálecký hlásil na vysokou školu, měl v plánu studovat fotografii. Jeho portfolio ale zhlédl vedoucí oboru interaktivních médií a bylo rozhodnuto. "Vůbec jsem nevěděl, že lze něco takového studovat. Je to spojení hackerství, robotiky, mechaniky a nových médií, s fotografií pracujeme také. To mě nadchlo," popisuje pětadvacetiletý student Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Ačkoli interiérový design, kterému se v současné době věnuje, s jeho oborem příliš nesouvisí, přivedla ho k němu právě škola, lépe řečeno sklepní prostory, ve kterých mají studenti fakulty umění a designu možnost vyzkoušet si práci s klasickými řemeslnými stroji, ale třeba i 3D tiskárnou. A protože měl Kálecký k ruční výrobě blízko už odmala, začal v dílnách trávit víc a víc času a právě tam z velké části vyrábí nábytek ověřený časem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.