O tom, jaký typ vytápění svého domu zvolíme, rozhoduje několik faktorů. V současnosti je jako hlavní kritérium bráno hledisko energetické i finanční úspornosti. Dále je třeba zohlednit požadavek komfortu. Jinými slovy - buď upřednostníme větší komfort, například v podobě snadnější obsluhy (automatizovaný kotel), ale máme vyšší pořizovací výdaje, nebo si koupíme obyčejný levněji, ale máme s tím pak více práce. Kromě ceny a dostupnosti paliva je třeba vzít v úvahu, jaké další platby budou se zvoleným topidlem spojeny. Pak je nutné promyslet, jaké případné stavební úpravy si zdroj vyžádá - komín, skladovací prostory pro dřevo či uhlí, případně pro biomasu. Dalším faktorem je způsob obsluhy zdroje. Obvykle se kombinují dva zdroje, například klasická kamna a elektřina nebo plyn, a častá jsou otopná elektrická tělesa v kombinaci s krbovými kamny, možností je více. Záleží na našich finančních možnostech a požadavcích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kromě čím dál oblíbenějších tepelných čerpadel lze domy, byty i chalupy vytápět klasickým způsobem, tedy za pomoci kamen, krbů a otopných těles.
  • Jak vybrat to správné?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.