Klienti menších zdravotních pojišťoven mohou mít už dnes pod kontrolou péči o své zdraví přes on-line účty. Ty jim připomínají například preventivní prohlídku a díky možnosti řešit papírování přes internet jim také ušetří cesty na pobočku. Lidé pojištění u Všeobecné zdravotní pojišťovny, kteří by chtěli podobný servis, ale měli až do začátku září smůlu. Největší tuzemská pojišťovna s téměř šesti miliony klientů spouští portál Moje VZP až nyní. "Chtěli bychom dohnat náskok, který mají některé privátní a zaměstnanecké pojišťovny," uvedl v rozhovoru s HN ředitel VZP Zdeněk Kabátek.

Služba zatím nabízí výpis péče, kterou na pacienta vykazují jeho lékaři, nebo přehled o platbách pojistného. Funguje podobně jako internetové bankovnictví, k datům se lidé mohou dostat přes počítač i prostřednictvím mobilní aplikace. Funkce mají postupně přibývat. Chystá se například upozornění klientům, že je čas zajít si na preventivní prohlídku nebo očkování, a také třeba seznam lékařů, které má pojištěnec ve svém okolí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.