Když stoupáte po silničce hustým lesem nedaleko Děčínského Sněžníku, máte pocit, že za chvíli přijedete až na samý konec světa. Vtom se ale před vámi objeví lovecká usedlost Kristin hrádek s několika hospodářskými staveními. Před jedním z nich parkuje svého černého Jaguára i můj host Jan Kučera, který právě dorazil z Děčína. Na nerušený pracovní oběd, tak trochu stranou všeho dění, je tohle místo jako stvořené.

Jednatel spediční společnosti Bohemia Cargo si podnik vybral nejen kvůli malebné poloze, ale také kvůli vyhlášené kuchyni, která nabízí hlavně zvěřinu z okolních lesů. Ta se zde, na hranicích Čech a Saska, podává od dob, kdy hrádek nechal vybudovat hrabě Jan Josef Thun, jehož rodu patřil i děčínský zámek. Šlechtic, který si sám liboval v lovu zvěře, ho pojmenoval po první manželce Marii Kristýně a využíval ho jako letní rodinné sídlo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.