Pojišťovny se v současné době potýkají s celou řadou výzev, které změní jejich obchodní modely, například s nízkou důvěrou zákazníků, vysokou konkurencí a tlakem na profitabilitu, regulací, změnou distribučních kanálů, ekonomickým prostředím s nízkými úroky a zastaralými IT řešeními. "Při řešení těchto výzev a nacházení dalšího prostoru k růstu bude InsurTech hrát významnou roli," potvrzuje Marek Čáp, vedoucí poradenství KPMG Česká republika pro pojišťovny.

Hodně se v současnosti mluví v souvislosti s finančním sektorem o fintech. Jak se vliv nových technologií a inovací projevují v pojišťovnictví?

V obecné rovině je potřeba říct, že InsurTech je velmi mladou oblastí využívající již existující nové technologie, která bude v budoucnu určitě posilovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.