Americké motocykly Harley-Davidson mají v Česku silnou tradici. Působí tu nejstarší stále existující klub majitelů na světě, jehož historie sahá až do roku 1927. I proto v Praze minulý víkend proběhl sraz Harley Days. Když jde o nákup nového stroje, Češi nešetří a mají zájem o velké touringové modely, říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Rob Lindley, šéf Harleye-Davidson pro region EMEA.

HN: Když si má řada lidí představit typického majitele motocyklu Harley-Davidson, vybaví se jim postarší muž s hustým plnovousem, tetováním a koženým oblečením. Snažíte se tuto image nějak změnit?

To je obvyklý stereotyp. Jenže kdybyste se přišel podívat na sraz, viděl byste, že jezdci jsou kompletní sorta lidí různého vzezření i věkových kategorií. Kromě toho máme i významný podíl žen − na evropském trhu tvoří zhruba 15 procent zákazníků. Samozřejmě chceme mít naši nabídku modelů co nejširší, expandovat a přitáhnout nové jezdce. Proto nabízíme kromě klasického jádra strojů i další: lehké, sportovněji zaměřené a také dostupnější stroje pro mladší jezdce a třeba tříkolky pro starší, aby mohli jezdit co nejdéle.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.