Americký konglomerát General Electric (GE) má v plánu koupit dva evropské výrobce 3D tiskáren – švédskou firmu Arcam a německou SLM Solutions. Americká společnost v úterý sdělila, že celkem chce za obě firmy dát 1,4 miliardy dolarů (34 miliard korun).

Český výrobce 3D tiskáren Prusa čeká příští rok miliardový obrat. Většina výrobků míří do zahraničí - čtěte ZDE

Nákupem výrobců 3D tiskáren GE reaguje na zvýšenou poptávku průmyslových výrobců po digitálních technologiích. 3D tiskárny využívají už delší dobu například strojírenské firmy k vývoji prototypů, v posledních letech se však tato technologie používá stále častěji ve výrobě řady komponentů od zubních korunek po součástky letadel, uvedla agentura Reuters.

Za SLM Solutions nabídne GE 683 milionů eur (18,5 miliardy korun). SLM vyrábí přístroje pro 3D tisk kovových komponentů pro letecký a automobilový průmysl, energetiku a zdravotnictví.

Za Arcam nabízí GE 685 milionů dolarů. Švédská firma se rovněž zaměřuje na 3D tisk kovových komponentů. GE očekává, že její divize 3D tisku bude mít do konce desetiletí tržby jednu miliardu dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru