Poté, co Zdeňka Kabátka politici potvrdili minulý týden v čele Všeobecné zdravotní pojišťovny na další čtyři roky, nyní otevřeně vystoupil s tím, že financování českého lékařství je zralé na zásadní změnu. "Pokud by se do systému dostalo zdravé soutěžení o klienta a opravdová konkurence pojišťoven, potom by byl systém o mnoho efektivnější," řekl šéf pojišťovny, jež má šest milionů klientů, v rozhovoru pro HN.

Jde o důležitý hlas − VZP loni vybrala od firem, lidí a státu přes 150 miliard, které následně poslala lékařům a nemocnicím. Jde o polovinu veškerých výdajů na zdravotní péči. Zdeněk Kabátek je tak jedním z nejvlivnějších mužů tuzemského zdravotnictví.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.