Zdeněk Kabátek byl sice před týdnem potvrzen v čele největší české zdravotní pojišťovny VZP na další čtyři roky, zároveň si ale musel na dálku vyslechnout kritiku od místopředsedy vlády a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Podle něj je Kabátek "představitelem éry českého zdravotnictví, která je protkaná korupcí a úplatky". Ministr financí navíc tvrdí, že VZP je nejméně efektivní ze všech zdravotních pojišťoven.

Kabátek jeho tvrzení odmítá. A vysvětluje, jak vidí budoucnost českého zdravotnictví a co by se v něm mohlo změnit.

HN: Kritika Andreje Babiše byla hodně ostrá.

Mrzí mě, jaký má na mě názor. Já si ho vážím, odvedl velký kus práce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny prodloužila řediteli Zdeňku Kabátkovi mandát na další čtyři roky, do roku 2020.
  • Kromě jiného by chtěl Kabátek více mluvit do změn ve zdravotnictví.
  • Je pro komerční připojištění i rušení lůžek v nemocnicích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.