Když si učitelé na brněnské základní škole Křídlovická všimnou toho, že některé dítě svými schopnostmi obzvlášť vyčnívá, pošlou jej za školní psycholožkou. A někdy kolečko testů může vyústit až individuálním vzdělávacím plánem nebo přeskočením ročníku. Tato škola na vzdělávání nadprůměrně chytrých dětí klade důraz, v Česku ale patří k jedněm z mála.

Dětí, které v pedagogicko-psychologických poradnách dostaly "potvrzení" o svém mimořádném nadání, je v tuzemsku podle údajů Národního ústavu pro vzdělávání dohromady necelých 1500. "Přitom by to statisticky měly být tisíce," říká docentka Šárka Portešová z Masarykovy univerzity.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.