Po osmdesáti letech stavby mohou Poláci konečně přejet svoji zemi ze západu na východ či opačně po dálnici. V pátek dokončili dálnici A4, ta kromě jiného spojuje jihopolské aglomerace kolem Vratislavi, Katovic a Krakova. Stavba dlouhá 672 kilometrů, která se řeší už od roku 1936, se mohla na východní ukrajinské hranici dobudovat díky penězům z evropských fondů.

Rychle rostoucí síť polských dálnic a silnic i lepší kvalita vlakového spojení jsou hmatatelné důvody, které − když se k nim přičte silné politické spojení Polska se západem − vysvětlují, proč Poláci v řadě průzkumů patří mezi největší unijní nadšence. V posledním průzkumu Eurobarometru mělo pozitivní názor na Evropskou unii 47 procent Poláků, přičemž unijní průměr je 34 procent. Je proto paradox, že západní politici vidí v nynější polské vládě euroskeptiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.