Možná děláme chybu, že se tím vůbec zabýváme. Ale na druhou stranu drzost je třeba pojmenovat jako drzost. Jistá paní Nela Lisková si v Ostravě otevřela "honorární konzulát Doněcké lidové republiky". Ano, to je ten pseudostát, který vznikl poté, co na Ukrajinu poslal Vladimir Putin tanky, které tam podle něj nikdy nebyly. Dá se k tomu říci snad jen to, co prohlásil jeden z protestujících Otakar Gemund: "Je to velká akce ruské propagandy. Když se tady zakládají konzuláty neexistujících zemí, které vznikly z násilí a okupací, když se to tady oslavuje a ještě se k tomu zvou čeští poslanci a nereaguje se na to, tak tady opravdu selhává český stát a demokratické řízení."

České ministerstvo zahraničí naštěstí už požádalo Krajský soud v Ostravě, aby spolek, který za putinovskou šarádou stojí, zrušil. Už aby to bylo. Paní Lisková může svou afinitu k Putinovi svobodně projevovat méně perfidními způsoby.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru