Stát je vždy o krok pozadu za podvodníky. Poté, co přenesení daňové povinnosti (reverse charge) zkomplikovalo podvody u stavebních prací, drahých kovů, šrotu, energetických surovin, obilovin a některých dalších komodit, přenesly se podvody do jiných oblastí. Například do telekomunikací. Proto je logické, že se vláda nyní zaměřila i na tuto oblast. Konkrétně se režim přenesení daňové povinnosti bude uplatňovat u vybraných služeb elektronických komunikací poskytovaných na základě smluv o propojení či přístupu k sítím elektronických komunikací a při jejich přeprodeji.

Rozšiřování režimu přenesení daňové povinnosti je obecně velmi účinný nástroj v boji proti daňovým únikům. Jakkoli mohou jiná opatření typu kontrolního hlášení problém částečně řešit, režim přenesení daňové povinnosti řeší problém přímo od podstaty. A odstraňuje i nepříjemnou situaci, kdy při odhalení daňového úniku daň včetně penále doplatí mnohdy nic netušící zákazník podvodného subjektu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru