Výraznou tíhu bojů v Sýrii nenesou jednotky regulérní ruské armády, ale žoldáci ze záhadné "Vagnerovy skupiny". Ruští novináři je překřtili na "ruský Blackwater" podle nechvalně známé soukromé armády z USA. Problém ovšem je, že podle ruských zákonů je jejich činnost protizákonná. Legalizace žoldáků se ve Státní dumě teprve připravuje.

Již dlouho se hovořilo o existenci skupiny bývalých důstojníků sil zvláštního určení, kteří bojují jako předvoj ruské armády v Sýrii. Časopisu RBC se nyní podařilo vyzpovídat několik lidí, kteří do oddílu patřili nebo pracovali s jeho členy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.