1. Nebojte se obrátit na nejbližší

 

Peníze jsou palivem každého podnikání, ale jen málo začínajících podnikatelů má jimi napěchovány kapsy. Když je odhodlání rozjet vlastní byznys neopustí a finance na jejich spořicích účtech zmizí, obrací se na své vůbec první investory. Jsou jimi příbuzní, přátelé a taky trochu blázni, kteří zariskují a podpoří projekt s nejasným výnosem. FFF financování (z anglického family, friends, fools) na svém startu využily třeba i firmy jako Google, Microsoft nebo Hewlett-Packard a další dnes celosvětově úspěšní hráči.

Čeští začínající podnikatelé se ale poměrně snadného a levného způsobu, jak získat peníze do začátku (blízcí pravděpodobně netrvají na tom, být v obchodním rejstříku vedeni jako společníci, a když už nepůjčí bezúročně, tak aspoň levněji než v bance), často bojí. Obava z neúspěchu, ztráty a možného narušení rodinných a přátelských vazeb je vede k tomu, že se příliš brzy obracejí s nedostatečně připravenými projekty na takzvané andělské investory − tedy na soukromé investory, kteří investují vlastní peníze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.