Penzijní společnosti, u kterých si spoří přes čtyři a půl milionu lidí, mají obavy z budoucnosti. Jde o to, že v naprosté většině si lidé spoří ve fondech, jež musí klientům ze zákona každý rok zajistit, že neprodělají. Situace s umisťováním nových peněz, které do penzijních fondů tečou, se ale zhoršuje. Fondy se už setkávají s tím, že některé banky jim při ukládání dalších vkladů chtějí dát záporný úrok. Proto žádají nepřímou pomoc od České národní banky − chtějí své peníze ukládat s alespoň minimálním úrokem u ní.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.