Už osm měsíců Španělé marně vyhlížejí novou vládu. A zřejmě se jí nedočkají ani v blízké budoucnosti. Dvoje volby, loni v prosinci a letos v červnu, nepřinesly jasného vítěze a politické strany se od té doby bez úspěchu pokouší sestavit fungující vládu.

Zemi hrozí, že politická nestabilita a nejistota ohledně jejího dalšího směřování mohou narušit hospodářské oživení. Po letech krize patří Španělsko mezi nejrychleji rostoucí země eurozóny. Experti se ale shodují, že růst může být ještě silnější, pokud by země měla řádnou vládu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.