Už za pouhé tři měsíce se naostro rozjede elektronická evidence tržeb. Ministerstvo financí až v těchto dnech dokončuje seznam živností, kterých se bude týkat − a objevují se v něm výjimky, na něž se elektronické účtenky zatím vztahovat nebudou. Oddechnout si mohou třeba stánkoví prodejci, kteří už počítali s tím, že svařené víno a jiné občerstvení budou během letošního adventu prodávat s elektronickou pokladnou v ruce.

Teď se dozvěděli, že prodávat mohou dál postaru. "Přestože zákon říká, že v první fázi se elektronická evidence týká všech stravovacích služeb, z právní definice vyplývá, že tyto služby se nabízejí v nějakém ohraničeném prostoru," vysvětluje náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.