Na letošní olympiádě v brazilském Riu de Janeiru se USA v počtu medailí žádný jiný stát nevyrovnal. Kdyby se ale soutěžilo v programování, Spojené státy by překvapivě skončily v poli poražených, zatímco třeba "IT olympionici" z Česka by obsadili solidní deváté místo. Alespoň podle šetření kalifornské výzkumné společnosti HackerRank, která porovnala dovednosti 1,5 milionu programátorů z 50 zemí světa.

Ti na stránkách HackerRanku průběžně plnili různé IT disciplíny na čas, čímž si hlavně vylepšovali svá profesní CV.

Vyhrál bývalý východní blok

Tuzemští IT profesionálové na neoficiální programátorské olympiádě vedle Američanů předběhli také kolegy z Německa nebo Velké Británie. Češi dominovali především ve znalostech matematiky a počítačové bezpečnosti. V té ostatně působí zdejší firmy Avast a AVG, které patří ke světové špičce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.