S 1,2 milionu zákazníků a ročními tržbami 40 milionů eur je Skylink v tuzemsku největším satelitním operátorem. Za jeho služby v Česku a na Slovensku zodpovídá Jaromír Glisník, člen představenstva lucemburské skupiny M7. Podle něj český trh prochází změnami, které směřují k tomu, že i za programy šířené pozemním televizním signálem se bude platit. A s připravovanou druhou vlnou digitalizace pozemní televize může část domácností přejít právě k satelitům.

Glisník je přesvědčen, že klasická televize není mrtvý koncept a internet ji neohrozí. Tlak na vysoké rozlišení obrazovek (HD a Ultra HD) bude navíc nahrávat satelitní technologii, která tok velkého množství dat, potřebného pro velký obraz, dokáže zajistit. "Spoléháme na velkou obrazovku v obývacím pokoji a počítáme s tím, že televizní stanice současnou technologickou změnu ustojí," říká. "Velkou budoucnost satelitu vidím právě v tom, že to je to nejtlustší potrubí s neomezenou kapacitou, které data, potřebná pro televizní vysílání ve velkém rozlišení, umí do vašeho obývacího pokoje přenést," dodává.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru