Celkem 3356 administrativních budov v současné době potřebuje stát k tomu, aby měl místo pro všechny své úředníky. Jen vloni si provoz a údržba těchto staveb vyžádaly téměř 3,3 miliardy korun ze státního rozpočtu. Přestože se Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) podařilo zmíněné náklady meziročně snížit zhruba o 400 milionů korun, otázkou zůstává, jak do budoucna zabránit výdajům, které si vyžádají rekonstrukce administrativních staveb.

"Jen v Praze bude do pěti let nutné vynaložit zhruba miliardu korun na rekonstrukci budov, ve kterých sídlí státní úředníci," říká náměstek pro ekonomiku a informatiku ÚZSVM Richard Ščerba. Současně dodává, že přesná čísla, kolik si opravy státních objektů vyžádají, nedokáže nikdo vyčíslit. Na rozdíl od zemí, jako je například Německo či Rakousko, v Česku chybí správce, který by měl kompletní přehled o stavu všech státních nemovitostí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.