Další průmyslová revoluce, takzvaný Průmysl 4.0, je podle Eduarda Palíška nevyhnutelná budoucnost, která změní celou společnost. Něco o tom vědět musí. Z pozice generálního ředitele řídí českou pobočku německého koncernu Siemens, který je dnes v rozvoji výrobních technologií čtvrté průmyslové revoluce považován za světového lídra. O tom, jak důležitý je Průmysl 4.0, bude dnes hovořit i s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která zavítala na státní návštěvu do Prahy. "Vidím obrovský prostor pro menší české firmy. Globální holdingy jako Siemens nebo Bosch kolem sebe nyní formují strukturu spolupracujících subjektů. Když se naše společnosti do těchto struktur zapojí, tak budou růst ony i celá česká ekonomika," říká Palíšek.

HN: Německo zpracovalo svou strategii pro Průmysl 4.0 už před třemi lety, naše vláda ji teprve schvaluje. V čem jsou dnes německé firmy oproti těm českým dál?

Hlavně v tom, že už si vyjasnily, co všechno pro zavedení chytrých technologií musí udělat. Tři roky tam firmy ve spolupráci s vládou, univerzitami, odbory i občanskou společností vytvářely systém, který má celé zemi přechod na Průmysl 4.0 ulehčit. Protože žádná průmyslová revoluce není jen o samotném průmyslu. Vždy to má dopad na celou společnost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Českým firmám nabízí nová průmyslová revoluce historickou příležitost.
  • Konkurenti ze sousedního Německa se jí už s předstihem chopili. Podle šéfa tuzemské pobočky Siemensu Eduarda Palíška je ale Česko i díky aktivitě vlády hned ve druhé vlně.
  • Méně prozíravé firmy, kterých je podle Palíška většina, přestaly inovovat kvůli intervencím ČNB, které jim zjednodušily život.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.