Současný finanční svět je plný paradoxů a nejednoznačných jevů. Poslední finanční krize nahrála zastáncům regulace a státního intervencionismu, na finančních trzích se reguluje, jak se trefně vyjádřil na zasedání bankovní asociace jeden bankéř, až se práší. Nejvíce je zasažen jako jeden z "viníků" krize bankovní trh, ale ani na ostatních tržních segmentech nezůstávají regulátoři ve své iniciativě příliš pozadu.

Stále přísněji se reguluje míra likvidity bank, přestože v ekonomice je likvidity přebytek. Na pojistných trzích se na základě matematického modelu reguluje míra přijímání rizik do pojištění, i když nahodilost ze své podstaty nejde předpovídat. Snaha zregulovat (přeregulovat) hedgeové fondy povede k nemožnosti uplatnit originální strategie, které vedly k vysoce efektivním výsledkům těchto fondů, zvýšená regulace derivátových obchodů sníží jejich efektivnost.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?