Klidný ženský hlas pomalu vysvětluje, že strach z létání je ve skutečnosti jen úzkost. Ta neroste donekonečna, ale obvykle do 20 minut se zastaví a začne odeznívat. Monolog pokračuje údaji o revizích letadla a pak statistikou: "Nejnebezpečnější část letu byla vaše cesta na letiště, při níž pravděpodobnost nehody vystihuje poměr 1 : 300, ve vzduchu je to jen 1 : 4 milionům," uklidňuje hlas ve sluchátku cestujícího, jenž si koupil mobilní aplikaci Hlavně v klidu.

Autorem textu je Adam Suchý, klinický psycholog a psychoterapeut z Olomouce. Přibližně desetiminutový audiozáznam, který by měl pomoci zvládnout strach z létání, založil na kognitivně­-behaviorální terapii, s níž psychologické aplikace často pracují. "Její součástí je nácvik relaxačních technik, ale oslovuje i rozum. Protože pokud lidé lépe rozumí tomu, co se s nimi a kolem nich děje, například co znamenají zvuky v letadle, jako je zatahování podvozku, budou klidnější," objasňuje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.